Мікромодулі Fibaro – найменші в світі

До недавнього часу ринок мікромодулів Z-Wave, можна сказати, був монополізований єдиним виробником з Китаю — Aeon Labs. Але тепер ситуація змінилася – абсолютно новий виробник з польськими коренями запропонував свої рішення Z-Wave. Сказати, що мікромодулі Fibaro є конкуруючим продуктом виробів Aeon Labs не можна, так як і форм-фактор, і функціонал пристроїв, все ж відрізняється, тому метою цього огляду є знайомство з новинкою Fibaro, а також порівняння з продукцією Aeon Labs.
Те, що микромодульное виконання пристроїв Z-Wave є дуже затребуваним, пояснювати не доводиться. Як правило, мікромодулі купують ті користувачі, які або вже виконали ремонт у себе вдома і не хочуть встановлювати нові вимикачі з підтримкою Z-Wave, або з міркувань дизайну існуючі вимикачі Z-Wave не вписуються в загальний інтер'єр. В даному випадку проблема вирішується установкою якогось микромодуля Z-Wave за звичайний вимикач, що одразу дає можливість управляти навантаженням не тільки локально з даного вимикача, а також з інших Z-Wave вимикачів, пультів дистанційного керування і мобільних телефонів, планшетів, комп'ютерів, у разі використання Z-Wave мережі центрального контролера (наприклад, Vera 2).
Отже, розглянемо асортимент і деякі характеристики Fibaro.
За заявою виробника, мікромодулі Fibaro найменші в світі. Зовнішні габарити мікромодулів складають 42мм х 36мм х 15мм (Д х Ш х В), що дійсно дуже важливо, т. к. мікромодулі від Aeon Labs не вміщуються у всі види монтажних коробок. Дану проблему Aeon Labs обіцяв вирішити випуском мікромодулів менших габаритів, однак поки цього не сталося.
Fibaro пропонує наступні види мікромодулів:
1. Універсальний диммер FGD-211 потужністю 500 Вт;
2. Модуль керування рольставнями/жалюзі FGR-221.1;
3. Одноканальний релейний модуль FGS-211 потужністю 3 кВт
4. Двоканальний релейний модуль FGS-221 потужністю 2х1,5 кВт
Для використання димера з малопотужними навантаженнями потрібно Bypass Fibaro FGB-001. Застосування даного пристрою обумовлено тим, що у диммера існує обмеження на мінімальну потужність підключається навантаження на 25 Вт. У випадку, якщо ваша навантаження менше даного параметра, то з діммером слід замовити FGB-001.
Основні переваги:
— Компактність мікромодулів Fibaro;
— Універсальний диммер FGD-211 Fibaro може працювати як з нейтральним провідником, так і без нього;
— Релейні модулі Fibaro FGS-211 і FGS-221 мають безпотенційний вихід типу «сухий контакт» і тому можуть комутувати не тільки навантаження, що знаходяться під напругою 220 В;
— Двоканальний релейний модуль FGS-221 є на даний момент самим потужним двоканальним микромодулем Z-Wave.
Окремо хочеться відзначити одну особливість універсального диммера Fibaro FGD-211, яка полягає в тому, що даний диммер здатний працювати як електронний вимикач для недиммируемых навантажень у схемі без нейтралі. Поки що це єдиний продукт на ринку, володіє такою функціональністю. Якщо у вашому будинку потужність світлових навантажень не перевищує 500 Вт, нейтралі у вимикачах немає, а є недиммируемые енергоощадливі, люмінесцентні або світлодіодні лампи, якими хочеться керувати за Z-Wave мережі, то встановивши модуль Fibaro FGD-211 можна вирішити не вирішувану раніше проблему.