Продавець Z-Wave Україна розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
486 відгуків
Тільки наші клієнти отримують кращу технічну підтримку!
просп. Олександра Поля, 16 | Київ, вул. Мечникова, 3 | sales@z-wave.com.ua, Дніпро, Україна
Додати відгук
Z-Wave Україна
+380 (68) 641-96-70
+380 (93) 641-96-70

Інтеграція датчиків погоди у розумний будинок: що вони можуть і як працюють

Інтеграція датчиків погоди у розумний будинок: що вони можуть і як працюють

Правильний клімат усередині приміщення важливий для житлового об'єкта, а для виробничого – критичний. Адже для різних технологічних процесів потрібні різні рівні температури та вологості. Якщо в будинку це пов'язано з комфортом, то порушення на виробництві можуть призвести до серйозних фінансових збитків. На щастя, контролювати вологість та температуру можна за допомогою спеціальних датчиків розумного будинку.

У цій статті ми розповімо, на що здатний пристрій, який відповідає за погоду в будинку, а також чому його максимальна ефективність досягається тільки в рамках повноцінної системи.

 

Як працюють датчики розумного будинку, які відповідають за керування кліматом

 

Так звані датчики погоди передають дані про вміст водяної пари в повітрі, а також рівень нагрівання на контрольний хаб, який запускає заздалегідь підготовлений сценарій. Конструктивно такі датчики розумного будинку, як пристрої для відстеження температури та вологості, досить різноманітні. Наприклад, розумний «термометр» може отримувати дані за безпосереднього контакту з предметом або на основі теплового випромінювання. Пристрої контролю над вологістю можуть бути місткісними, резистивними, термічними. Перші орієнтуються на електричну місткість оксидів металів, яка змінюється залежно від вологості. Другі використовують рівень опору електродів з обох боків сольового середовища.

 

На що здатні такі пристрої розумного будинку, як датчики погоди

 

Рівень вологості дуже впливає на те, як людський організм сприймає конкретну температуру довкілля. Тому датчик, який здатний відстежувати обидва параметри, дуже важливий. Особливо якщо йдеться про інтеграцію в повноцінну систему розумного будинку. Наявність датчика температури та вологості дозволяє включати та вимикати різне обладнання, залежно від результатів його вимірів. Наприклад, якщо повітря надто сухе або вологе, можна використовувати зволожувач або осушувач. Перевищення температури призведе до увімкнення кондиціонера, а охолодження активує опалювальне обладнання.

При цьому подібні датчики не обов'язково можуть спрацьовувати лише за сценарієм. Ви можете увімкнути або вимкнути обладнання віддалено зі свого телефону. Звісно, ​​якщо система відразу була налаштована з урахуванням цієї опції.

Якщо повноцінна система розумного будинку відсутня, ряд моделей датчиків температури та вологості все ще можна використовувати просто зі смартфоном. Для цього доведеться завантажити рідне програмне забезпечення. Щоправда, регулювати параметри у будинку доведеться вручну.

 

Як інтегрувати нові датчики розумного будинку в систему

 

Процес інтеграції датчиків розумного будинку залежить від цілого ряду факторів. Наприклад, підключення дротових та бездротових моделей відрізнятиметься. А інтеграція останніх сильно залежатиме від виробника: різне програмне забезпечення передбачає відмінності в алгоритмі підключення. Щоправда, вони будуть незначні. Натомість доведеться приділити увагу сумісності протоколів зв'язку. Тому ми рекомендуємо вибирати датчики та інші елементи розумного будинку у вузько спеціальних магазинах. Консультації грамотного фахівця у момент вибору обладнання здатні заощадити гроші та зберегти нерви.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner