Розумне управління котлом опалення: як це працює і чому важливо?
Однією із функцій системи розумного будинку є забезпечення комфортного температурного режиму всередині приміщення. Для максимальної автоматизації системи керування датчики з'єднують із котлом опалення, що дозволяє отримувати комфортну температуру з урахуванням умов всередині приміщення або заданих сценаріїв.
Як працює керування котлом опалення
При включенні опалювального котла в систему розумного будинку його функціонування багато в чому залежить від датчиків, які збирають дані. Наприклад, датчик температури в реальному часі визначає температуру повітря та вологість всередині приміщень. Також окремі датчики можуть визначати температуру контуру опалення.
Система аналізує отримані дані, обчислює оптимальну температуру підтримки комфорту, прогнозує зміни температури залежно від часу доби чи погодних умов і в результаті вирішує, коли включити чи вимкнути котел, щоб уникнути перевитрати енергії.
Управління котлом опалення виконується через регулювання подачі палива (газ, дизель) або електрики, налаштування потужності котла в залежності від поточної потреби, керування насосами та клапанами для розподілу тепла по кімнатах.
Сценарії для керування котлом опалення
Встановлення сценаріїв керування опалювальним котлом може виконуватися на основі часу або датчиків (температури, руху). Наприклад, у робочі години система знижує температуру в будинку, а до повернення власника знову прогріває приміщення до комфортного рівня.
З метою економії температура може регулюватися по кімнатах: у спальні — тепліше вночі, у вітальні — лише у вечірні години. Ви можете встановити розклад роботи котла, наприклад, знизити температуру вночі або в робочі години. Завдяки підключенню до смартфону або комп'ютера з'являється можливість віддаленого увімкнення, вимкнення або регулювання котла.
Переваги «розумного» керування котлом опалення
Розумна система регулює потужність котла залежно від реальних потреб. Це запобігає перевитраті палива або електрики. Система реагує на зміни температури на вулиці, зменшуючи чи збільшуючи інтенсивність обігріву, що також сприяє економії.
Впровадження керування котлом у систему розумного будинку підвищує комфорт за рахунок підтримки стабільної температури. До переваг також варто віднести можливість задати розклад роботи котла і функції зонального контролю.
Управління котлом опалення можливе через смартфон чи планшет із будь-якої точки світу. Деякі системи інтегровані з голосовими помічниками, такими як Amazon Alexa або Google Assistant. Сучасні програми для керування опаленням прості та зручні.
Варто відзначити і екологічний бік рішення. Завдяки оптимізації роботи котла спалюється менше палива, що зменшує вплив на навколишнє середовище. Багато систем керування котлом сумісні із сонячними батареями або тепловими насосами.