Продавець Z-Wave Україна розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
463 відгуків
Тільки наші клієнти отримують кращу технічну підтримку!
просп. Олександра Поля, 16 | Київ, вул. Мечникова, 3 | sales@z-wave.com.ua, Дніпро, Україна
Додати відгук
Z-Wave Україна
+380 (68) 641-96-70
+380 (93) 641-96-70

Датчик диму: як працює

Датчик диму: як працює

Такий елемент протипожежної безпеки, як датчик диму необхідний, як у житловому приміщенні, так і в офісі, торговому залі або адміністративній будівлі. Він «помічає» задимлення та подає сигнал на контролер розумного будинку або легко повідомляє оточуючих (сирена, світлозвуковий сигнал, варіантів багато). У будь-якому випадку, його наявність дозволяє вчасно помітити загоряння та вжити заходів. Сучасні бездротові пристрої навіть здатні надіслати сигнал до пожежної служби або повідомлення зареєстрованому користувачеві.

У цій статті ми поговоримо про те, чому блимає пристрій, чому може спрацювати датчик диму, як працює цей вимірювальний прилад.

 

Чому блимає датчик диму

 

Якщо ви помітили, що датчик диму блимає, не поспішайте в паніці залишати приміщення. Швидше за все, ви просто звернули увагу на те, як датчик диму працює у штатному режимі. Через особливості конструкції цей елемент протипожежної безпеки дійсно може блимати з частотою 1 раз на 2 – 3 секунди. Це означає, що він сканує простір на наявність диму прямо зараз.

Також датчик диму може блимати або пищати з підвищеною частотою, якщо елемент живлення практично вичерпав свій ресурс (це характерно для пристроїв, що працюють від батарей та акумуляторів).

Щоб не помилитися, вивчіть інформацію щодо свого датчика диму (як працює, конструктивні особливості) в момент установки. Деякі моделі блимають постійно, інші взагалі не подають ознак життя до займання.

 

Від чого може спрацювати датчик диму

 

Помилкове спрацювання датчика диму трапляється нечасто, але воно можливе. Причин може бути кілька:

  • зношеність (пристрій потрібно міняти не рідше, ніж раз на 10 років);

  • комахи усередині корпусу;

  • розташування у вологому середовищі або у безпосередній близькості від кухонної плити, опалювального обладнання.

У будь-якому випадку, при спрацюванні датчика диму необхідно особисто проконтролювати ситуацію, а ми розповімо, як працюють найпоширеніші пристрої.

 

Як працює бездротовий датчик диму

 

Найбільш поширеними є оптико-електронні датчики диму. Цей пристрій простий, але ефективний. Світлодіод постійно посилає промінь у простір, фотодіод, розташовується таким чином, щоб при чистому повітрі світло не могло потрапити на нього. Однак частинки диму, що проникають у пристрій, стають своєрідними «дзеркалами», спрямовуючи світло на фотодіод. Як це відбувається, спрацьовує датчик.

Пристрої можуть бути точковими (про них ми розповіли вище), а також лінійними. Їхня робота виглядає дещо інакше. Ви маєте справу з двома пристроями, розташованими на одній прямій лінії. Один формує інфрачервоний промінь, другий сприймає його. Якщо повітря чисте, промінь доходить до приймача за фіксований період часу, який збільшується (а сам промінь – розсіюється) при задимленні.

Якщо йдеться про розумний бездротовий датчик диму, він здатний не просто виявити спалах, але також відправити сигнал на контролер. Розвиток подій залежить від оснащення об'єкта. Це може бути сповіщення господаря, виклик пожежних, чи активація системи пожежної безпеки.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner