Продавець Z-Wave Україна розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
486 відгуків
Тільки наші клієнти отримують кращу технічну підтримку!
просп. Олександра Поля, 16 | Київ, вул. Мечникова, 3 | sales@z-wave.com.ua, Дніпро, Україна
Додати відгук
Z-Wave Україна
+380 (68) 641-96-70
+380 (93) 641-96-70

Як налаштувати розумний вимикач

Як налаштувати розумний вимикач

У наші дні домашня автоматизація стає все більш поширеною. Система розумний будинок має зростаючий попит не просто так: сучасні технології встигли стати частиною повсякденного життя, тому практично в кожній житловій або офісній будівлі можна автоматизувати цілу низку процесів, від роботи опалення та системи кондиціювання, банального включення та відключення світла. Саме про останнє ми й говоритимемо в цій статті, адже сьогодні нашою основною темою є такий елемент розумного будинку, як розумний вимикач.

 

Що таке розумний вимикач

 

Такий пристрій, як розумний вимикач, є одним з найбільш гнучких в системі домашньої автоматизації. На відміну від звичайних клавішних або навіть сенсорних моделей, розумний вимикач може спрацьовувати автоматично (відповідно до заздалегідь затвердженого сценарію), а також управлятися вручну зі смартфона або голосовими командами.

Як правило, такий пристрій є додатковим керуючим блоком, який встановлюється поруч із звичайним вимикачем, дозволяючи автоматизувати його та керувати віддалено. Але це не завжди так. Ряд виробників випускає розумні вимикачі з кнопками, звичайними чи сенсорними. Такий гаджет може керуватись й вручну.

Залежно від компанії виробника розумні вимикачі використовують протоколи зв'язку Wi-Fi, Z-Wave, ZigBee або Bluetooth.

 

Функціонал розумного вимикача для дому та офісу

 

Повний перелік функцій, характерних для розумного вимикача може відрізнятися залежно від виробника та моделі пристрою. Однак, як правило, цей елемент домашньої автоматизації здатний:

  • вмикати та вимикати світло за сигналом зі смартфона або голосової команди;

  • виконувати сценарії, зав'язані на час доби та день тижня;

  • реагувати на спрацювання інших елементів домашньої автоматизації.

Наприклад, при відкритті вхідних дверей датчик, встановлений на неї, посилає інформацію на контролер. Це служить сигналом для розумного вимикача, який автоматично висвітлює передпокій. Також можлива й зворотна дія: двері зачинені, всі пішли, можна відключати освітлення.

Також багато розумних вимикачів мають функцію диммера та здатні впливати на інтенсивність свічення.

 

Налаштовуємо розумний вимикач для дому

 

Зрозуміло, залишається питання, як налаштувати розумний вимикач? Найкращим рішенням буде виклик спеціалістів. По-перше, яким би просунутим не було пристрій, він все ще пов'язаний з електрикою. Монтаж здійснюється безпосередньо до електричної мережі, що може бути небезпечним для новачка. По-друге, налаштування розумного вимикача може відрізнятися через особливості програмного забезпечення того чи іншого виробника. Проте загалом, цей процес виглядає приблизно так:

  • встановлений розумний вимикач переводиться в режим налаштування (зазвичай потрібно затиснути одну клавішу);

  • після реакції (блимає підсвічування, запалюється додатковий індикатор тощо), заходимо у додаток на смартфоні, який ви використовуєте для контролю за розумним будинком;

  • додаємо новий пристрій як частину загальної групи або у відповідну кімнату (бажано відразу перейменувати вимикач).

Після цього можна керувати вирібом зі смартфона вручну, тобто віддалено, або за допомогою голосових команд, якщо ваш розумний будинок їх використовує.

Варто сказати, що налаштування сценаріїв можливе лише після того, як гаджет стане частиною загальної системи. Процес сильно залежить від особливостей інтерфейсу програмного забезпечення, але в цілому він зазвичай інтуїтивно зрозумілий. Як уже було сказано, ви зможете забезпечити автоматичне включення розумного вимикача за заданим часом, а також як реакцію на сигнали від інших пристроїв, інтегрованих в систему домашньої автоматизації.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner