Як управляти клімат-контролем за допомогою системи «Розумний будинок»

З розвитком інноваційних технологій з'явилась можливість створення комфортних та безпечних умов для проживання. Встановивши у власній оселі екосистему «Розумний будинок» можна позбавити себе необхідності відволікатися на щоденній рутинні турботи. Однією з важливих його функцій є управління клімат-контролем. Таким чином можна створити сценарій для комфортної температури в будинку та зменшити платіжки за комунальні послуги.
Як управляти клімат-контролем та налагодити його, інтегрувавши в систему? Про це поговоримо далі.
Як управляти клімат-контролем в розумному будинку: особливості керування
Для екосистеми притаманна наявність різних розумних датчиків, побутових приладів та елементів, робота їх на яких направлена на функціонування за певним сценарієм. Як же управляти клімат-контролем у власній оселі?
Встановивши датчики в кожному приміщенні у користувача з'являється можливість вибрати певний сценарій до кожного з них, користуючись додатком на власному смартфоні.
Для керування системою опалення можна придбати різноманітні термостати для визначення температурних показників радіаторів. До системи можна включити керування газовим котлом, тепловим насосом, кондиціонером. Також існує можливість управління системою вентиляції, кондиціонування і теплої підлоги.
Що потрібно для управління клімат-контролем
Варто розуміти, що для управління клімат-контролем потрібно придбати ряд штатних елементів керування.
Система клімат-контролю включає в себе контролюючий блок керування платою і мікроконтролером. Також потрібно придбати терморегулятори для приміщень, де необхідно моніторити температуру. В тандемі з ними будуть працювати термостати. Їх завдання полягає у визначенні та утриманні показників системи опалення.
Бажаючи підтримувати в оселі здоровий мікроклімат можна придбати датчики для контролю повітря та іонізації.
Органами керування системою виступають дистанційні пульти, настінні сенсори та панелі. Невід'ємним елементом клімат-контролю є сервоприводи, які дають команди для регуляторів та здійснюють управління клапанами опалювального обладнання.
Всі складники сьогодні мають привабливий естетичний вигляд та вписуються буквально в будь-який інтер'єр, доповнюючи його дизайн.
Які функції можна задіяти при управлінні клімат-контролем
-
Опалення. Підключивши до розумного будинку систему можна не тільки підтримувати в приміщеннях потрібну температуру, але й знизити енергоспоживання. При відсутності мешканців у приміщенні можна підтримувати температуру на мінімальному рівні та прогрівати будинок перед їх поверненням.
-
Тепла підлога. Її також можна підключити до системи та змінювати температурні показники згідно з параметрами, використовуючи режим «економ».
-
Фанкойли. Управління цими пристроями відбувається в приміщеннях з панорамним склінням. Це відмінне рішення для створення сприятливих умов та безшумного режиму роботи.
-
Вентиляція. Регулювати рівень кисню в приміщеннях можна, налагодивши управління системою.
-
Кондиціонування. Виставивши певний сценарій можна підтримувати в приміщеннях потрібний рівень вологості та очищувати його від шкідливих мікрочастинок чи шерсті домашніх тварин.
Завдяки можливостям розумного будинку можна створити єдину систему для комфортного та безпечного життя.