Що таке розумний будинок: основні функції
Для автоматизації повсякденних маніпуляцій у помешканні та підвищення комфорту життя встановлюють екосистему, яку загалом називають «розумний будинок». Її головним призначенням є забезпечення зручності, економії ресурсів та сил людини. З її допомогою можна керувати різноманітними електроприладами дистанційно, використовуючи при цьому смартфон. Безпровідна система функціонує за допомогою певних протоколів зв'язку. Техніка підключається через мережу Wi-Fi та передає сигнали на додаток смартфона. Саме з нього зручно вести управління системою.
Варто зазначити, що обравши безпровідну систему, її можна встановити у квартирі або приватному будинку, де вже оформлена фінішна обробка стін, адже для її монтажу не потрібні дроти. Все про розумний будинок та навіть більше – далі в статті.
Розумний будинок та його функціональні можливості
Зробити життя власника оселі більш комфортним, заощадити кошти та сили для виконання простих маніпуляцій має змогу система «розумний будинок». Вона являє собою сукупність пристроїв, які в залежності від встановлених сценаріїв, виконують певні дії й завдання в конкретній ситуації.
Варто зазначити, що в Україні однією з найпопулярніших технологій для автоматизації будинку вважається Z-Wave. Вона має простий інтерфейс та великий асортимент контролерів, датчиків та пристроїв.
Однією з функцій екосистеми є створення безпеки приміщення, його майна та проживаючих в ньому. Встановивши окремі датчики, можна запобігти несанкціонованому проникненню злодіїв, попередити потоп чи пожежу.
Завдяки продуманій системі можна зменшити платіжки на оплату комунальних послуг та налагодити споживання ресурсу за окремим сценарієм. Обладнання можна вбудовувати в побутові пристрої та керувати ним за допомогою програми в смартфоні.
Все про розумний будинок: що до нього входить
-
Контролер. Прагнучи дізнатися все про розумний будинок, варто вивчити його складові та обрати потрібні елементи. Призначенням контролеру є об'єднання всіх пристроїв системи в єдине ціле. Він збирає дані та подає команди приладам для виконання певного сценарію.
-
Датчики. З їх допомогою можна контролювати різні показники, на основі чого буде створюватися в будинку потрібний мікроклімат та забезпечуватися інші функції. Їх завданням є збір інформації про зовнішні та внутрішні умови. Існують датчики диму, температури, повітря, світла та сенсори, які відповідають за безпеку.
-
Актуатори. До цієї категорії належать виконавчі пристрої. Сюди можна віднести димери, пульти, кнопки, вимикачі, розетки, реле та інші додаткові елементи, які забезпечують зворотний зв'язок.
Як правильно обрати елементи розумного будинку
Плануючи встановити систему «розумний будинок» в першу чергу необхідно визначитися із її типом. Існують провідні та безпровідні системи. Останнім надається особлива увага, оскільки для монтажу обладнання не потрібно псувати стіни.
Початківцю можливо встановити простий набір датчиків в залежності від способу життя та власних побажань. Далі систему можна розширювати за бажанням. Створити комфортні умови можна за допомогою сенсора відкриття дверей, присутності, освітлення та опалення. При виборі обладнання краще надати перевагу продукції, яка реалізується напряму від виробника. Таке обладнання має офіційну гарантію та сертифікати, які підтверджують його відповідність міжнародним стандартам та нормам.