Розумні дверні замки: які є найбільш інноваційні рішення на ринку
Smart lock або розумний замок на вхідні двері функціонально є електронним пристроєм з можливістю відкривання та закривання за допомогою смартфона, цифрового пароля або сканування відбитка пальця. Крім того, такий дверний замок може керуватися дистанційно завдяки підключенню до системи розумного будинку. Розглянемо докладніше інноваційні функції розумних дверних замків.
Можливості розумних замків на вхідні двері
Зміщення замкової клямки, а в результаті і відчинення дверей відбувається декількома способами:
-
набором пароля (цифрового коду) на клавіатурі чи сенсорній панелі;
-
через технологію RFID/NFC докладанням карти або брелока;
-
через смартфон та генерацію ключ-коду;
-
зчитування малюнка сітківки або відбитка пальця.
Вищеописані типи відкриття в розумних замках на вхідні двері дозволяють реалізувати основні функції дверей з максимальним рівнем безпеки, проте можливості системи значно ширші.
Інтеграція дверного замку в «розумний дім»
Завдяки тому, що дверний замок опиняється в багатокомпонентній системі розумного будинку, з'являється можливість налаштування доступу з вибором кола осіб, які можуть мати віртуальні ключі. Ця функція інтегрується в систему блокування дверного замка, яка спрацьовує при спробі відкриття картами або відбитками, що відсутні в базі.
Розумний замок на вхідні двері, налаштований на відчинення та закривання у певний проміжок часу, може надсилати сигнал несанкціонованого відкриття на смартфон/комп'ютер власника або пульт охорони, а також запускати звукову та світлову сигналізацію. Все це значно підвищує рівень безпеки житлового або комерційного приміщення.
Досить корисною функцією розумного замку на вхідних дверях є автоматичне блокування у разі втрати смартфона з керуючим додатком.
Якщо дверний замок встановлений у комерційному приміщенні, корисна функція розсилки ключа доступу відвідувачам. Це зручно під час проведення презентацій, засідань та зустрічей. При цьому гості не отримують постійного доступу до приміщення. Статистика проходів також запускається під час відкриття дверного замка.
Замки дверні можуть запускати відеоспостереження всередині приміщення тільки після відкриття, це дає змогу заощаджувати пам'ять системи. У сучасні дверні замки вбудовується до 7 датчиків, зокрема датчик наявності ключа, положення косого, прямокутного та кутового язичка, відкриття лицьової панелі та тиску на ручку. Все це дає можливість системі всебічно оцінити вплив на двері та «вибрати» оптимальне рішення для подальшої дії.
Сучасні дверні замки здатні відрізняти не тільки реальні відбитки від муляжів, але навіть розпізнавати мокрі пальці. Якщо живлення здійснюється від батарейок, інтегрується система оповіщення про низький заряд. І навіть при батареях, що повністю сіли, замок може функціонувати через microUSB від павербанка.