Мінімальний перелік датчиків для основних систем розумного будинку
Автоматизувати роботу пристроїв у власному будинку можна, використовуючи розумні датчики, які є частиною системи «Розумний будинок». Серед величезного асортименту пристроїв не так просто підібрати потрібний варіант для задоволення власних потреб.
Всі розумні датчики діють за принципом моніторингу, збору та передачі даних на керуючий модуль по Wi-Fi або радіосигналу. Кожен із них відповідає за конкретні показники й контролює роботу певного пристрою. Встановивши розумні датчики у своєму будинку можна контролювати практично будь-які процеси, які відбуваються у приміщеннях. Про те, які основні датчики повинні бути частиною системи і як їх вибрати, згодом.
Які розумні датчики входять до системи
-
Освітлення. Для налаштування яскравості ламп в кімнатах будинку та управління вуличним освітленням використовуються спеціальні розумні датчики. Керуючи системою освітлення досягається не тільки максимальний комфорт, а й заощаджується електроенергія, що дозволяє економити кошти. Деякі пристрої знижують силу струму, яскравість освітлення, залежно від зовнішніх показників.
-
Температура. Створити у приміщеннях ідеальний мікроклімат просто, використовуючи розумні датчики, регулюючи показники температури та вологості, утримуючи їх на заданому рівні.
-
Безпека. Датчики поділяються на охоронні пристрої та ті, які можуть сповіщати про небезпеку у разі надзвичайної ситуації. До першої групи відносять датчики відкриття вікон та дверей, руху. Під час незаконного проникнення прилад сповіщає власника будинку про небезпеку. До другої групи відносяться датчики затоплення, пожежі чи задимленості. Таким чином, можна убезпечити власну оселю та попередити найстрашніше.
Як вибрати розумні датчики
Щоб вибрати для своєї системи розумні датчики варто не тільки визначитись із їх переліком та завданнями, які вони можуть виконувати. Необхідно продумати сценарії для виконання різних задач.
Розумні датчики повинні бути сумісними з центральним приладом керування. Тобто, сенсори повинні бути на одній радіочастотній хвилі.
Ідеальним рішенням стане комплект, до якого входять всі базові датчики. При цьому, на продукцію у продавця повинні бути сертифікати якості та гарантія. Варто надати перевагу перевіреним виробникам, які перебувають тривалий час на ринку.
Які додаткові розумні датчики можна придбати
Придбавши базові розумні датчики можна доповнювати систему і додатковими пристроями. Можна автоматизувати систему аудіо- та відеотехніки, налаштувати голосовий зв'язок між кімнатами та інші функції. Також можна керувати елементами кінотеатру, налаштовуючи рівень яскравості чи гучності за власним бажанням.
Для тих водіїв, хто має відкатні ворота, варто задуматись над встановленням датчика, який відповідає за їх відкривання віддалено. І більше не потрібно шукати пульт керування воротами.
Завдячуючи системі «Розумний будинок» та зокрема різним датчикам можна зробити своє існування більш комфортним та безпечним.