Функції «розумного будинку»: що включає система
У сучасному світі людині можна полегшити існування, встановивши систему «розумний будинок» для квартири. За допомогою автоматизації можна об'єднати в єдиний ланцюжок усі побутові прилади, датчики та пристрої, керуючи їх роботою зі смартфона. Таким чином забезпечується безпека та комфортні відчуття мешканців, а також відбувається суворий контроль енергоресурсів та газу. Заздалегідь встановлюються певні сценарії роботи системи, які підлаштовуються до індивідуальних потреб.
Систему «розумний дім» можна придбати набором безпосередньо від виробника та встановити самостійно. У цьому випадку краще підібрати низку найпростіших пристроїв, поступово вдосконалюючи їх. Також можна звернутися до професіоналів, які не лише допоможуть з вибором складників, але й складуть проєкт заздалегідь, встановлять пристрої та налаштують систему. Про те, як вона функціонує і що включає, йтиметься далі.
Що включає система «розумний будинок» для квартири
Клімат контроль. Система «розумний будинок» для квартири включає контроль температури, вологості, заданих за сценарієм.
Висвітлення. За допомогою освітлювальних приладів та відповідних датчиків можна контролювати рівень освітленості на власний розсуд. Таким чином, буде зручно економно витрачати електроресурси.
Безпека. У цю категорію входять всілякі датчики визначення газу, переміщення по території та будинку. Крім того, сюди можна внести систему відеоспостереження.
Розваги. Завдяки системі можна виконати об'єднання мультимедійного обладнання, що надасть можливість командувати його роботою з будь-якої кімнати.
Опалення. Керуючи системою енергопостачання, можна суттєво заощадити кошти на його оплату.
Управління гаджетами відбувається за допомогою пультів дистанційного керування, закріплених на стінах.
Яка технологія в системі «розумний дім» використовується
Однією з найбільш ефективних та популярних технологій системи «Розумний дім» є радіопротокол передачі даних Z-Wave, який ідеально підходить для домашнього застосування.
Його основною перевагою є забезпечення сумісності обладнання різних виробників. Це бездротовий гаджет, який гарантує швидке та точне виконання завдань із мінімальною затримкою. Він чудово протистоїть перешкодам, а з його установкою впорається під силу без допомоги фахівців.
Які підібрати датчики для системи «розумний дім»
У систему «розумний будинок» для квартири варто включити всілякі датчики, які класифікуються за призначенням. Для отримання потрібної опції спочатку можна встановити один-два датчики, поступово додаючи інші за потребою.
Відстеження об'єктів, що пересуваються, відбувається за допомогою датчиків руху. Вони можуть бути використані в системі сигналізації, опалення чи освітлення. Їхня робота заснована на пучку інфрачервоних променів, які вловлюють відбивання від предметів.
Для системи кондиціювання та опалення незамінними є контролери температури. До системи безпеки також включені датчики відкриття дверей.
Крім того, для керування системою використовуються інфрачервоні пульти, розумні розетки та вимикачі, кожен з яких працює згідно з встановленим сценарієм.