З музикою веселіше!
Час йде, і розумний будинок проникає все більше в наше життя, роблячи її ще більш комфортною і безпечною. Він керує освітленням, забезпечує комфортний клімат, стежить за аварійними ситуаціями. На додаток до всього, наша компанія з цього моменту починає пропонувати і аудіо рішення, яких не було раніше. До них відносяться як портативні колонки, так і аудіо приймачі, здатні "розмовляти мовою розумного будинку". Що ми отримаємо в результаті? Це дивовижна інтерактивність:
- Сценарій "Гості" забезпечить потрібне освітлення, клімат і включить легку розташовує музику.
- Будинок почне готуватися до Вашого пробудження заздалегідь: включить обігрів і теплий пол, а також запустить динамічну мелодію, спонукають до активного дня.
- Будь-які події та аварійні ситуації можуть бути озвучені акустичною системою будинку. Приємний голос, повідомить про рух за дверима, витік або про необхідність взяти парасольку на випадок дощу.
- А покидаючи будинок, всі електроприлади і колонки будуть вимкнені.
Як це працює?
Багато читачі подумають про те, що ми хочемо розповісти про Z-Wave колонках, але насправді цей протокол дозволяє передавати невеликий обсяг даних. Команда включення реле вимагає мало інформації (всього кілька байт), а от музичний трек може займати 5-20 Мб. Це в мільйон разів більше. Тому ми будемо застосовувати IP рішення. Це Wi-Fi колонки, ресивери та медіапрогравачі, здатні отримувати команди від розумного будинку. Будь-контролер, такий як Fibaro Home Center 2, має Z-Wave чіп і порт підключення до локальної мережі. Це означає, що він може керувати як Z-Wave обладнанням, так і IP/Wi-Fi пристроями.Проблеми сумісності
На жаль, більшість виробників музичного устаткування хочуть щоб їх пристроями управляли тільки за допомогою програм, які йдуть в комплекті. Це є найбільшою складністю, оскільки ми не знаємо, які саме команди потрібно відправляти. У зв'язку з цим ми звертаємося до виробників з проханням змінити стандартну прошивку, а самі створюємо програмні модулі Fibaro, покликані управляти такими пристроями. У житті все набагато простіше. Ми продаємо обладнання і докладаємо до нього плагіни, які дозволять з ними працювати.Wi-Fi колонка Broadlink MS1
В рамках даної статті ми хотіли б торкнутися першого музичного продукту Broadlink MS1. Цей продукт являє собою Wi-Fi колонку, яка підключається в локальну мережу вдома. Загальне враження дуже приємне: продукт виконаний якісно, корпус з софт пластику приємного на дотик. Цікаво те, що ззаду встановлений низькочастотний динамік, і на диво таке маленьке пристрій реально дає невеликий "бас".
За вагою девайс досить важкий і міцно стоїть на столі. Є аудіо вихід, тому його можна підключити до ресівера або більш потужним колонкам. На корпусі є регулятори гучності і кнопка паузи.
Важливо розуміти, що якщо Ви плануєте застосовувати колонку в системі розумного будинку, то необхідно живити її від мережі, щоб вона не засипала. У режимі живлення від батарейок Wi-Fi вимикається, і підключитися до пристрою не вийде.
Ми написали плагін для Fibaro HC2, що забезпечує функції управління колонкою. Нижче представлений зовнішній вигляд панелі управління, яку Ви зможете змінити в майбутньому.
Онлайн радіо
Зараз особливо популярні сервіси онлайн радіо. Грубо кажучи існує mp3 файл, який гойдається нескінченно і одночасно відтворюється. Ось один приклад:
http://cast.loungefm.com.ua/loungefm?1372840624045.mp3
В інтернеті є безліч статей, які описують процес отримання посилання на радіо станцію. Тому Ви можете програвати у себе вдома саме ту музику, яку дійсно любите Ось приклад однієї з таких статей:
http://lifehacker.ru/2013/10/02/kak-poluchit-pryamuyu-ssylku-na-potok-lyuboj-onlajnovoj-radiostancii/
Голосове сповіщення
Ймовірно, у всіх без винятку фільмах про майбутнє, присутня сцена, коли приємний жіночий голос, що лунає з гучномовців, інформує головних героїв про різні події. То ракетний відсік перегрівся, то виникла ймовірність зіткнення з астероїдом. Інформація важлива і надходить вчасно.
Жарти жартами, але Ви зараз розумієте, що подібний сценарій не складно реалізувати за допомогою описуваного обладнання.
Залишається тільки одна складність. Яким чином отримати аудіо файли, в яких присутня та чи інша фраза, яку потрібно відтворити.
До недавнього часу багато користувалися онлайн перекладачем http://translate.google.com. Ця система дозволяла не тільки перекладати тексти, але і вимовляти введені фрази на різних мовах. На цьому сайті існувала посилання, до якої можна було додати фразу російською мовою, а у відповідь сервер повертав mp3 файл. На жаль, розробники google помітили це, та "прикрили лавку". А шкода, можна було програти посилання такого формату:
https://translate.google.com/translate_tts?ie=UTF-8&q=Постой паровоз, не стукайте колеса!&tl=ru&total=1&idx=0&textlen=33&t=383852.259659&client=t&prev=input
Користувачі систем розумних будинків використовували таку говорилка для озвучування погоди, курсу валют та інших важливих даних.
Але і зараз можна знайти рішення. Береться будь-безкоштовний онлайн сервіс типу такого: http://www.fromtexttospeech.com/ і заздалегідь створюються різні фрази, які повинні бути використані в системі. Потім Ви можете розмістити їх на файловому сервері і грати через систему розумного будинку.